Рекомендації по запуску бетононасосів CIFA

Рекомендації по запуску бетононасосів CIFA

Компанія "Інтербудтехніка" як офіційний представник заводу-виробника CIFA (Італія) здійснює запуск в експлуатацію нового обладнання, що поставляється, а також по бажанню замовника здійснює запуск вживаних бетононасосів CIFA, що були придбанні самостійно.

Пропонуємо Вашій увазі ряд рекомендацій, яких необхідно дотримуватися під час підготовки бетононасосів CIFA до запуску в експлуатацію й під час безпосереднього його проведення:

1. Власнику та/або Користувачу бетононасосу необхідно забезпечити присутність:

 • Мінімум двох операторів для ознайомлення з роботою та обслуговування бетононасосів;
 • Відповідального представника – майстра, бригадира, прораба, що здатен вирішити можливі проблеми під час запуску, наприклад, оперативна прокладка бетоноводів, замовлення бетону, промивку бетононасосу та бетоноводів;
 • Механіка, що відповідає за операторів та експлуатацію бетононасосів.

2. Бетононасоси необхідно забезпечити:

 • Наявністю води (взимку - гарячої) для підключення до водяного насосу з адаптацією з’єднувальних муфт під розмір шлангу на конкретному будівельному об’єкті;
 • Наявністю приладдя для промивки бетононасосу: відра, щітки та ін.;
 • Наявністю інструментів: лом, кувалда, молоток, ключі та шприц для змазки (додаються до бетононасосу), Змазка Литол 24, кулі для промивки бетоноводів (додаються до бетононасосу);
 • Наявністю палива відповідно до сезону;
 • Наявністю пускової суміші Leyco-Slick виробництва Leyco Chemiscne Leyde (Німеччина) або «бетонного молока» для прокачки та змазки бетоноводів.

3. На будівельному об’єкті підготувати майданчик для встановлення бетононасосу та забезпечити під’їзд міксерів з бетоном.

4. Встановити бетононасос на будівельному об’єкті та виконати прокладення та монтаж бетоноводів до місця заливки бетону.

5. Узгодити з бетонним заводом характеристики бетону, що буде подаватися.

6. Забезпечити, по можливості, присутність спеціаліста по бетону від бетонного заводу.

7. Повідомити наступну інформацію в сервісний департамент нашої Компанії "Інтербудтехніка" по факсу: (044)502-67-24 або на електронну адресу: service@interbudtechnica.com.ua

 • Дата, що планується, проведення запуску в експлуатацію бетононасосу.
 • Адресу, за якою буде проводитися запуск в експлуатацію.
 • Характер та умови прокачки бетону: довжина бетоноводів, дистанція подачі бетону вертикально, вниз або по горизонталі; умови подачі.
 • Марку та пластичність бетону.

Примітка:
Сервісний інженер Компанії "Інтербудтехніка" (представник заводу-виробника CIFA) не здійснює роботи по подачі бетону під час ознайомлення з правилами експлуатації та під час запуску бетононасосу.

Опис технології заливки бетону та промивки бетоноводів:

1. Підготовчі роботи

 • Спочатку виконується встановлення стаціонарного бетононасосу на рівну поверхню зі зручним під’їздом для міксерів з бетоном, прокладаються бетоноводи до об’єкту заливки.
 • Змазка бетоноводів пусковою сумішшю Leyco-Slick (Німеччина) або бетонним молочком.
  Використання пускової суміші Leyco-Slick (Німеччина) здешевлює процес прокачки та змазки під час пуску.
  Прокачка та змазка виконується з використанням 2-х спеціальних губчатих куль для промивки.
  Штовхання пускової суміші Leyco-Slick (Німеччина) або бетонного молочка виконується безпосередньо бетоном.
  Змазка бетоноводу обов’язкова для виключення виникнення пробок в трубах!

2. Робота бетононасосу та подача бетону

Бункер бетононасосу повинен бути постійно заповнений бетоном для виключення повітряних пробок.
Під час проміжків між міксерами необхідно здійснювати рух бетону вперед – назад шляхом включення на декілька секунд прямої прокачки та зворотного всмоктування, також необхідно включити міксер в бункер для виключення розшарування бетону на фракції.
У випадку якщо проміжки часу між подачею автобетономіксерів більш ніж 30-40 хв., необхідно прочистити (промити) бетоновод водою або стислим повітрям та промити всі частини бетононасосу, що контактують з бетоном.

Примітка:
Сервісний інженер Компанії "Інтербудтехніка" (представник заводу-виробника CIFA) не здійснює роботи по подачі бетону після запуску бетононасосу в експлуатацію.

3. Прочистка бетоноводів

Прочистка (промивка) бетоноводів здійснюється водою або стислим повітрям від насосу або зі сторони об’єкту заливки стислим повітрям в сторону бетононасосу.
Прочистка здійснюється за допомогою 2-х губчатих куль, шайби для промивки зі штуцером під шланг водяного насосу або компресору, ущільнення та хомуту, які встановлюються шляхом від’єднання першого коліна або на кінці стріли (шлангу стріли), що встановлена зверху будівлі.
Під час прочистки залишки бетону прямують назад в бетономіксер або по місцю на об’єкті.
Прочистка зверху-вниз здійснюється стислим повітрям.
На місці виходу залишків бетону та куль для промивки встановлюється кульоуловлювач, що поставляється разом з бетононасосом.
Використання кульоуловлювача обов’язкове, тому що виліт кулі з бетоноводу здійснюється під великим тиском та вони можуть вилітати на дистанцію до 200 метрів.
На бетононасосі встановлений водяний насос зі шлангом з форсункою, що дозволяє промивати всі частини бетононасосу, що контактують з бетоном.

Для оперативного рішення будь-яких технічних питань Вам необхідно зв’язатися з сервісною службою нашої компанії за номером: (044) 502-67-23 або направити Вашу заявку по факсу: (044) 502-67-24 / на електронну адресу: service@interbudtechnica.com.ua або office@interbudtechnica.com.ua.

наверх